Ukulele je čím dál více rozšířený hudební nástroj pocházející z Havaje, podobný malé kytaře. Je to drnkací nástroj obvykle se čtyřmi nebo šesti strunami a lze jej sehnat ve čtyřech základních velikostech:
§  Sopránové ukulele je ze všech nejmenší, tudíž vhodné pro lidi s malými prsty. Má vysoký tenký zvuk, který je pro ukulele nejtypičtější.
§  Koncertní ukulele je o něco větší, je hlasitější a má plnější tón. Takže pokud se chystáte někde vystupovat, rozhodně je toto ukulele vhodnější než sopránové. Ale skvěle vám postačí i pouze pro domácí hraní.
§  Tenorové ukulele je opět o něco větší a uspokojí vás v případě, pokud máte ve hře na tento nástroj vysoké ambice a chcete se opravdu zlepšovat. Je ideální pro lidi, kteří mají větší ruce a širší prsty.
3 ukulele
§  Barytonové ukulele je z těchto čtyř největší a nejvíce se blíží menší kytaře. Jeho zvuk je ovšem hlubší, takže pokud toužíte po typickém zvuku ukulele, vyberte si raději jinou variantu.
 
 
Ačkoli zatím školy hry na ukulele nejsou příliš rozšířené, naučit se dá na tento nástroj bez problémů i doma jako samouk. Nejlepší je najít si na internetu videa a naučit se nejdříve techniku držení, rytmy a základní akordy. To poté trénujte stále dokola, abyste si to opravdu vžili a základ se pak pro vás stane samozřejmostí. Poté už se nebudete muset soustředit na nic jiného než jak se zlepšovat.
 
Nikdy není úplně jednoduché naučit se novou věc. Chce to trpělivost a odhodlanost. A ačkoli je ukulele jedním z nejjednodušších hudebních nástrojů, na který se zvládnete naučit sami během chviličky, ne každému to může jít hned. Je to ale jako u všeho, chce zkrátka jen trénink.
 ukulele na pohovce
A co je na tomto nástroji to nejlepší? Pomocí čtyř základních a jednoduchých akordů zvládnete zahrát téměř každou písničku. Základy jsou jednoduché, ale pokud chcete být opravdový mistr, je potřeba mnoho tréninku a trpělivosti. Ukulele je navíc svou velikostí velice skladné a nezabere vám příliš místa, takže jej klidně můžete brát všude s sebou. Je to ideální nástroj pro všechny, kdo se po večerech nudí a chtějí se naučit něco nového.

green-ink This entry was posted in. Zábava Ukulele.